Złe samopoczucie, zasłabnięcia i podwyższone ciśnienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od ponad 3 lat brałam tabletki antykoncepcyjne (mam PCD) z jedną przerwą, w trakcie której miałam częste epizody zasłabnięć, złego samopoczucia i podwyższonego ciśnienia. Dwa dni temu postanowiłam znowu odstawić tabletki z powodu złego samopoczucia, ale obawiam się powrotu zasłabnięć itp. Czy jest jakiś sposób na to, aby zapobiec w/w objawom z odstawienia? W postaci wzmacniających tabletek np.? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Powinna się Pani skontaktować z ginekologiem prowadzącym leczenie antykoncepcyjne. Konieczna może się okazać zmiana preparatu, gdyż to jego działania nieporządane są przyczyną dolegliwości. Przyczyną może być nadciśnienie - zarówno nie wykryte przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek, jak i wywoływane przyjmowaniem antykoncepcji. Bezpośrednio mogę zalecić jedynie picie dużej ilości płynów, umiarkowanej ilości kawy