Złe wyniki WBC w morfologii mężczyzny

Dzień dobry. Jestem mężczyzną i mam 25 lat, zaniepokoiły mnie wyniki badań krwi, a konkretniej w płytkach krwi % pozostałych WBC wynosi 30,0 w normie 3-12 oraz % neutrocytów 26,7 w normie 45,0-70,0 jak i liczba neutrocytów 1,2 w normie 1,8-7,7, pozostałem wyniki w normie. Co to może oznaczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom WBC jest znacznie podwyższony co najczęściej jest wynikiem stanu zapalnego. Nie ma niestety takiej możliwości, by wiarygodnie ocenić podane, wybiórcze wyniki. By interpretacja była wiarygodna konieczna jest ocena pełnego wyniku morfologii. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko skonsultować się z lekarzem który zlecił wykonanie badania.