Wyniki morfologii i podwyższony poziom cholesterolu

Witam, Niepokoją mnie wyniki morfologii krwi, które wykazały odstępstwa w: %Neutrocytów 41,5%, %limfocytów 48,1% i liczbę neutrocytów 1,76 x10´3/ul. Niestety w zeszłym roku te same wartości miałem przekroczone (ale w nieco większym stopniu). Wtedy zbagatelizowałem wynik, ponieważ wyszedł mi jednocześnie podwyższony poziom cholesterolu co wydało mi się praktycznie niemożliwe (tydzień wcześniej wynik miałem ok; poza tym zdrowo się odżywiam, uprawiam sport). Teraz jednak bardzo mnie to martwi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety podał Pan tylko trzy wybiórcze wartości, które uniemożliwiają ich wiarygodną interpretację. W tym celu konieczna jest dokładna ocena pełnego wyniku morfologii. Proszę pamiętać, że interpretacja morfologii to nie tylko analiza poszczególnych wartości, ale także wielu zależności!