Zmęczenie, bladość a anemia

witam. Od tygodnia czuję się bezsilna, ciężko oddycham, serce mi wali. od kilku miesięcy śpię po 10-12 goidzn, jestem ciągle zmęczona. jestem blada. Przestałą smakować mi kawa a skóra jest sucha i wrażliwa. Zbadałam krew na anemię i mam ale niewielką. nie mam sił normalnie funkcjonować, przejść stu metrów, mam bóle głowy i jestem drażliwa, bardzo emocjonalnie podchodzę do sytuacji i w normalnym życiu. mam 21 lat, 180 cm i 69 kg. co to może być?

Witam,

Proszę oznaczyć sobie stężenie TSH we krwi, a jeśli będzie nieprawidłowe, to również fT3 , fT4 i antyPO oraz oznaczyć tężenie żelaza we krwi i wit. B12. Oznaczenie ww/w wynikóww badań pomoże ustalić przyczynę Pani dolegliwości. Na pewno trzeba leczyć anemię, ale warto również sprawdzić, czy nie ma Pani zaburzeń funkcji tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz