Anemia wywołana obfitym miesiączkowaniem

Mam anemię ciągle wywołaną obfitymi miesiączkami ginekologicznie przebadana na wskroś boję się że mój organizm tego nie wytrzyma co robić . preparaty żelaza drogie niszczą organizm i niewiele pomagają , a lekarze zdają się nie przejmować robią pół środki proszę opomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Obfite miesiączki i wywołana nimi anemia mogą sugerować obecność zaburzeń krzepnięcia. Sugerowałbym skonsultowanie się z hematologiem.

Witam, organizm funkcjonuje prawidłowo, jeśli znajduje się w równowadze mineralnej, witaminowej, hormonalnej, kwasowo-zasadowej itp. Najlepiej byłoby wykonać kompleksowe badania, aby znaleźć przyczynę obfitych miesiączek. Całkiem możliwe, że wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych dostarczających optymalnych ilości naturalnie występujących minerałów i witamin oraz substancji biologicznie czynnych, poprawiłoby wydolność organizmu. Co do uzupełnienia żelaza - ważna jest jego przyswajalność, wtedy mniejsza dawka wystarczy, aby zlikwidować niedobory. Jedną z przyczyn jego gorszej przyswajalności może być niedobór wit. D3. Dlatego szczególnie zalecałabym oznaczenie we krwi poziomu witaminy D. Przy stwierdzeniu niedoboru suplementacja w Pani przypadku musiałaby być kompleksowa, np. wit. D3, żelazo chelatowane z wit. B12, wit. B6, kwasem foliowym i wit. C. Być może również magnez. Suplementacja powinna odbywać się pod kontrolą lekarza. Pozdrawiam, Anna Brinken