Osteoporoza a stosowanie Witryn D3 forte i wapnia

Od pół roku biore na osteoporozę witryn d3 forte oraz wapń calperos.ale ostatnio złe sie czuje. Mam mdłości szumy w uszach, podwyższone ciśnienie, zawroty głowy. Odstawiłam na 3tyg.te leki i czuje sie dobrze. We krwi mam9,00wapnia i wit d tez w normie .lekarz nie wierzy ze złe samopoczucie to od tych leków i każe brać. A ja po odstawieniu czuje sie dobrze to proszę o radę brać czy nie. Boje sie ze złe samopoczucie wróci.

Za mało danych, aby jednoznacznie stwierdzić, czy jest potrzeba suplementacji wapnia i wit. D3. Nie podała Pani wartości 25(OH)D. Bezpieczniej byłoby suplementować zestaw minerałów sprzyjających utrzymaniu układu kostnego w dobrym stanie. Sa to wapń, magnez, cynk, miedź, molibden, mangan oraz, wit. C, wit. B6 i D. Ważne sa proporcje między pierwiastkami. Dostarczanie jedynie wybranych minerałów w większej ilości może prowadzić do zaburzeń hormonalnych i złego samopoczucia. Bardzo ważna jest też zdrowa urozmaicona dieta. Jednak wraz z wiekiem przyswajalnośc składników pokarmowych jest coraz mniejsza, stąd odpowiednia suplementacja może sprzyjać lepszemu odżywieniu organizmu.