Leczenie osteoporozy a obniżony poziom wapnia

Od kilku miesięcy leczę się na osteoporozę. Biorę wapń calper 1000 oraz wit d3 forte, oraz co 3mies. Bonviva dożylnie. Zrobiłam badanie wapnia i jest poniżej normy bo 8,50. Poziom wapnia zmniejszył się,pomimo ze brałam leki. W lutym powinnam brać zastrzyk bonviva, ale czy nie ma przeciwwskazań ze względu na mała ilośc wapnia.

Przyswajalność wapnia determinuje nie tylko witamna D3, ale również magnez w proporcji Ca:Mg 2:1. Warto do tego dołołożyć witaminę K2. Tej ostatniej nie suplementujemy w przypadku przyjmowania leku na rozrzedzenie krwi, np. polocardu. Powinna Pani powiedzieć o swoich wątpliwościach lekarzowi endokrynologowi.