Stosowanie witaminy D przy osteoporozie

Ponieważ mam osteoporozę lekarz kazał używać wit.d forte oraz wapno calperos 1000 brałam te leki przetoki. Pół roku.zrobilam badanie i miałam wapnia we krwi 9 jednostek. Wit.d tez w normie .Ale złe sie czuje.mam zawroty głowy podwyższone ciśnienie,mdłości. Jeśli odstawię wapno i wit.d czuje sie lepiej,dolegliwości mijają.lekarz nie wierzy ze wit . szkodzi kazał brać i nie marudzić proszę mi coś poradzićczy brać pomimo złego samopoczucia czy odstawić.juz 10dni nie biore i swietnie sie czuje.

Witam,

witamina D i wapń są nam niezbędne, natomiast ważna jest dawka witaminy w kapsułce, skład kapsułki czyli jej czystość. Nie wiem jaki preparat Pani przyjmuje, natomiast jeśli suplementowała się Pani wysokimi dawkami wit. D, należałoby włączyć dodatkowo suplementacje witaminą K2MK7. Zapobiegnie to kumulowaniu witaminy D w tkankach miękkich. Proszęzaopatrzyć się w suplementy firmy swanson - mają dobry skład i dawki.

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk Kliniczny
www.sports-med.pl