Suplementacja witaminy D3 i leku D-vitum

Witam! Mam pytanie odnośnie suplementacji witaminy D3 i leku D-vitum 4000j. Mama ma 65lat i lekarka poleciła jej właśnie ten preparat. Wysoka zawartość witaminy zaleca przyjmowanie tylko 1 tabletki dziennie. Jednak w ulotce leku nie ma żadnej informacji nt. stosowania przerw między jednym a drugim opakowaniem leku. Czy w przypadku tego leku wymagana jest jakaś przerwa w stosowaniu preparatu czy nie ma takiego zalecenia? Czy należy wykonywać badania sprawdzające poziom wit.D?

Aleksander Ropielewski

Nie ma konieczności stosowania przerrwy w suplementacji witaminy D, jednak należy po ok 3 miesiącach skontrolować poziom wit. D i wapnia.