Rodzaje witaminy C różnych marek

Czy witamina C marki Souvre która jest droższa od sprzedawanych w aptekach jest faktycznie lepsza? Czy może być szkodliwa? Czy to ściema? Podaję skład: Składniki: Ekstrakt z owocu dzikiej róży (Rosa canina, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu), kapsułka (żelatyna rybia, barwnik – dwutlenek tytanu), ekstrakt z owocu aceroli (Malpighia glabra L), ekstrakt z jagody goi (Lycium barbarum), ekstrakt z balsamki ogórkowatej (Momordica charantia)

Witam,

ta witamina C jest zdecydowanie lepsze od tych, które możemy znaleźć w aptekach - chodzi o skład i dawkę witaminy C w kapsułce oraz ilość substancji dodatkowych. Najlepsza, bo najbardziej biodostępna jest postać liposomalna witaminy C. Gwarantuje wysoki poziom przyswajalności witaminy dzięki liposomom polecam np. dr Mercola

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk Kliniczny
www.sports-med.pl

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam!

Niewątpliwie witamina C odgrywa w naszym organizmie bardzo ważną rolę – przede wszystkim ma działanie antyoksydacyjne i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Aktualne normy opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia wskazują, że dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę wynosi 90 mg/d, a przedstawiony przez Pana preparat zawiera w swoim składzie ponad dwa razy większą dawkę. Wspomnę, że nadmiar witaminy C, zwanej kwasem askorbinowym, wydalany jest z moczem.

Polecam ‘suplementować’ witaminę C w postaci naturalnej, tzn. uwzględniając w swojej diecie produkty, takie jak cytrusy, nać pietruszki, czerwona papryka czy owoce jagodowe. Jako że kwas askorbinowy jest bardzo podatny na straty podczas obróbki termicznej, zaleca się spożywać produkty będące jego źródłem w postaci surowej.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: krakow.mojdietetyk.pl/artykuly/cytrusy-czyli-odrobina-lata-w-srodku-zimy.html?c=9