Zmęczenie, bóle głowy i brzucha a nerwica u nastolatka

Mam 15 lat, cały czas jest mi smutno, mam myśli samobójcze, oraz nie mogę spać. Od mniej więcej tygodnia śpię około 3 do 4 godzin dziennie. Chodzę zmęczona cały czas, nie jestem w stanie iść do szkoły przez straszne bóle brzucha i głowy. Rodzice chcą mnie wysłać do lekarza, czego strasznie się boję i nie chcę iść. Jedyny poważny temat czemu mogę to mieć to może to, że moja babcia umrze w ciągu tego tygodnia na 99%. Zrobiłam sobie ten test ''Skala Becka'' i mam wynik 27, a 26 i powyżej oznaczają ciężką depresję. Dodam także, że czuję lęk i i odczuwam te bóle rano i wieczorami, lecz przygnębiona jestem cały czas. Nie chcę iść do lekarza, bo nie lubię rozmawiać o tym co czuję. Proszę o pomoc.;)

Witam!

Twoje samopoczucie może być spowodowane stresem związanym ze stanem zdrowia babci oraz z problemami wieku dojrzewania. Nałożenie się tych dwóch czynników może mieć bardzo silny wpływ na Twój ogólny stan.

Test Becka nie jest diagnozą, ma on wyłącznie charakter informacyjny. Rodzice mają rację, że chcą Cię skonsultować z lekarzam. Ty natomiast nie chcesz rozmawiać o swoich problemach. Jeśli o tym nie powiesz, to nikt Ci nie pomoże. Sądzę, że powinnaś przede wszystkim skorzystać z pomocy psychologa.

Dolegliwości fizyczne (ból brzucha, bezsenność) mogą być wywołane Twoim samopoczuciem. Psychika i ciało działają wspólnie i nie można ich rozdzielić. Dlatego w momencie, gdy źle się czujesz psychicznie, masz także dolegliwości fizyczne. Jesteś w trudnej sytuacji, ale są osoby, które mogą Ci pomóc. Musisz jednak na to pozwolić.

Pozdrawiam