Zmiana barwnikowa na żołędzi u trzydziestolatka

Mam na żołędziu zmianę barwnikową o rozmiarze około 7 mm. Zmiana zlokalizowana jest około 5 mm od ujścia cewki moczowej (nacieka na cewkę moczową). Zmiana jest kontrolowana u specjalisty dermatologa. Oprócz tego sam rejestruje wygląd tej zmiany, fotografując jej rozmiar i wygląd. Do dnia dzisiejszego lekarz dermatolog nie stwierdził konieczności usunięcia tej zmiany, jedynie konieczność obserwacji. Mimo to zastanawiam się nad usunięciem tej zmiany.

Moje pytanie brzmi. Jakie konsekwencję mogą się pojawić przy ewentualnym usunięciu zmiany położonej w takim miejscu? Czy sprawność seksualna zostanie zachowana? Czy nie będzie innych skutków uniemożliwiających mi normalne funkcjonowanie nie tylko seksualne, ale również fizjologiczne? Proszę o odpowiedź chirurga urologa. Dziękuję.

Jakie konsekwencję mogą się pojawić przy ewentualnym usunięciu zmiany położonej w takim miejscu? - Jeśli rzeczywiście zmiana ulokowana jest około 5 mm od ujścia cewki moczowej wycięcie jej w granicach tkanek nie objętych znamieniem, z marginesem prawidłowych tkanek nie powinno stanowić problemu. Po wycięciu nie powinno dojść do żadnych komplikacji z tym związanych. Jedynie być może w czasie tworzenia się blizny pooperacyjnej może dojść do niewielkiego zaciągnięcia przez bliznę ujścia cewki moczowej skutkujące np. zmianą jakości, kształtu i kierunku strumienia moczu. Czy sprawność seksualna zostanie zachowana? - Na pewno w tym przypadku nie powinno być z tym żadnych problemów Czy nie będzie innych skutków uniemożliwiających mi normalne funkcjonowanie nie tylko seksualne, ale również fizjologiczne? - Nie powinno być oprócz ewentualnych tych, które opisałem wyżej. Odpowiadał specjalista chirurgii ogólnej Tomasz Stawski.