Zmiana diagnozy dotyczącej zespołu Aspergera

Syn otrzymał 2 lata temu diagnozę ZA od psychiatry. Po obserwacji psychologa na obecną chwilę nic na to nie wskazuje. Chciałabym się dowiedzieć, czy gdybym udała się do innego psychiatry i rownież by stwierdził, że jednak to nie ZA to czy może mi wydać takie orzeczenie, że syn nie ma takiego zaburzenia i w przyszłości wcześniejsza diagnoza będzie nieważna?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Witam. Myślę, że jak najbardziej może się Pani udać do lekarza psychiatry. Niech Pani wcześniej spróbuje dowiedzieć się, kto w Pani mieście ma dobrą opinię, zwłaszcza w diagnostyce tego rodzaju zaburzeń. Jeżeli lekarz nie potwierdzi tego rozpoznania zawsze może go Pani prosić o wystawienie opinii. Jak już Pani uzyska takie orzeczenie wówczas wcześniejszego nie musi Pani nikomu zgłaszać, ani pokazywać. Błędne rozpoznania również się zdarzają i jeżeli mamy watpliwości, warto je weryfikować.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

0

Oczywiście jeżeli są takie wątpliwości warto zweryfikować diagnozę i udać się ponownie do lekarza psychiatry, który wystawi aktualną diagnozę. Zespół Aspergera bywa mylony z nieharmonijnym rozwojem, który pod wpływem terapii można zniwelować. Zespół Aspergera z kolei jest zaburzeniem całościowym, wrodzonym, nie da się z niego "wyleczyć", należy jednak terapeutyzować, aby poprawić funkcjonowanie i jakość życia osoby z diagnozą ZA.

Psycholog, pedagog specjalny i psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy