Podejrzenie zespołu Aspergera u dorosłego syna

Podejrzewam, że mój już dorosły syn ma zespół Aspergera. Co powinnam zrobić?

Dzień dobry!

Jeśli syn jest dorosły, samodzielny, nie jest ubezwłasnowolniony, to nie ma Pani możliwości decydowania o ewentualnej terapii ZA niego. Może Pani jednak (w zależności od tego, jakie są Wasze relacje) rozmawiać z synem o swoich podejrzeniach, przeczuciach, dopytywać o jego odczucia, refleksje, potrzeby. Oboje Państwo możecie skorzystać z portali internetowych dla osób z zespołem Aspergera, fundacji, stowarzyszeń (również stowarzyszeń dla rodziców) itp.

Pozdrawiam!

Najlepiej zgłosić się z synem na konsultację psychiatryczną w celu postawienia diagnozy. W Warszawie jest parę miejsc, które specjalizują się w pomocy osobom z Zespołem Aspergera - proponowałbym poszukać psychiatry właśnie tam.