Zmiana diety a morfologia krwi

Wyniki Badania Krwii 13 lipca robiłam OB ogólne i wszystkie wyniki były w normie. Od tego czasu zmieniłam diete na 2 posiłki białkowo tłuszczowe oraz dwa białkowo węglowodanowe witaminy i rozpoczęłam intensywne treningi siłowe 3dni w tygodniu. Wczoraj ponowiłam badania ponieważ od 2 tygodniu z kilkudniową przerwą czułam okropne zmęczenie i brak sił. Wyniki: Leukocyty 3.1 (było 5.3) MCHC 31,5 (było 32,2) RDW-CV 16,11 (było 14,8) Płytki krwii 171 (było 309) Co to oznacza? Dziękuję!

Dzień dobry,

Zbyt intensywny trening to stres dla organizmu, który może prowadzić m.in. do spadku odporności - objawia się to w morfologii m.in. spadkiem stężenia leukocytów. Proszę zredukować intensywność treningów, odżywiać się racjonalnie i powtórzyć badania za około 2 tygodnie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz