Jaką stosować dietę przy słabym metabolizmie?

Dzień dobry, mam 17 lat 171 wzrostu i ważę 68kg. Odchudzam sie od 2,5 miesiąca i przez ten okres schudłam 9kg.Stosowałam w większości dietę niełączenia,nie jadłam po 18-tej (4h przed snem) i przyjmowałam przez miesiąc tabletki odchudzające oparte na katechinie z zielonej herbaty, synefry z gorzkiej pomarańczy, guarany,L-karnityny,L-tyrozyny pozatym ćwiczyłam intensywnie na siłowni (4-5h) lecz mam problemy z odpowiednim dobieraniem posiłków,pozatym martwi mnie moj metabolizm...staram sie jeść dużo błonnika by go pobudzić :) Słyszałam,że powinno sie jeść 2 produkty białkowe i 2 węglowodanowe dziennie.Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
17 LAT ponad rok temu

Pani obecne BMI wynosi 23,3kg/m2, stąd mieści się w normie (oznacza to, iż nie ma Pani nadwagi).
Gratuluję wcześniejszego sukcesu.
Czy 4-5 godzin, o których Pani pisała odnośnie treningów na siłowni, to czas Pani aktywności w ciągu dnia, czy też tygodnia?
Wydaje mi się, że tak intensywne treningi (jeśli 4-5 h to czas jaki poświęca Pani na trening codziennie) mogą w przyszłości negatywnie odbić się na Pani zdrowiu.
Zdecydowanie polecałabym systematyczne, codzienne treningi 1-2 godzinne.
Warto też zrobić sobie przynajmniej jeden dzień przerwy w tygodniu, w celu regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku.
Poza zajęciami na siłowni może Pani codziennie podejmować "lżejszą" aktywność fizyczną, jak na przykład: jazda na rowerze, czy spacery.
Chodzi o to, żeby po pewnym czasie nie doszło do wyczerpania organizmu, tym bardziej, iż stosuje Pani także dietę odchudzającą.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Najlepiej by udało się Pani zjadać 5 posiłków dziennie, w 2-3 godzinnych odstępach.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Korzystny będzie schemat: 3 posiłki większe (śniadanie, obiad, kolacja) i dwa mniejsze - przekąski (II śniadanie, podwieczorek).
Polecałabym dietę ok. 1400 kcal/d.
Postawę diety powinny stanowić produkty węglowodanowe (węglowodany złożone) - kasze gruboziarniste, ryż brązowy, chleb pełnoziarnisty, pieczywo typu graham, nasiona roślin strączkowych.
Ograniczeniu powinny podlegać tłuszcze.
Warto zwiększyć ilość warzyw - nawet do 500g dziennie.
Zaleca się spożywanie ok. 1 owocu dziennie.
Mięso powinno być chude, podobnie wędliny.
Piramidę zdrowego żywienia może Pani znaleźć na stronie Instytutu Żywności i Żywienia.
Wizualna forma zaleceń znacznie ułatwia ich stosowanie.
Pozdrawiam