Bóle brzucha i jelit po zastosowaniu diety białkowej

Witam ... mam 54 lata i przez 2 dni stosowalam diete bialkowa , ale nastapily bole brzucha i jelit , czy to normalne ... przerwalam diete i zjadlam bulke , mam nadzieje , ze to chwilowe , prosze o rade czy w moim wieku mozna stosowac taka diete ... pozdrawiam Cecylia

Dzień dobry.
Odradzam stosowania diet typu Dukan. Jest to dieta niefizjologiczna, która pogarsza prace m.in. wątroby i nerek. Najczęściej powoduje spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost. Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce http://diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/ Zapraszam do zadawania pytań.

Pozdrawiam,
Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam Panią,
Niezależnie od wieku nie polecam diety białkowej. Dieta ta najczęściej prowadzi do zakwaszenia organizmu, problemów z nerkami, żołądkiem oraz kończy się efektem jo-jo. Wszystkie monodiety powodują że na początku chudniemy jednak z czasem pojawiają się negatywne skutki ich stosowania. Mam bardzo wielu pacjentów po diecie białkowej którzy po pewnym czasie i tak przytuli a teraz borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi. Pani organizm bardzo szybko zareagował na zbyt dużą podaż białka wiec już jest to sygnał aby do diety więcej nie wracać. Nie eksperymentuje Pani tylko zadba o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne, styl życia i preferencje żywieniowe. Taką dietę mogę Pani ułożyć. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk