Zmiana guzkowa w prawym nadnerczu

W nadnerczu prawym widoczna jest zmiana guzkowa o wym. 23x15mm gestość w fazie natywnej ok 12j.H, wzmacniająca po podaniu kontrastu do 39-40-38j.H(faza tętnicza, żylna, opóżniona. Współczynnik wypłukiwania ok. 4%, współczynnik względny ok.3% całość obrazu TK oraz wyliczone współczynniki wypłukiwania nie sa typowe dla adenoma.mam 44 lata i na jaki rodzaj guza wskazuje ten opis TK .Proszę o poradę i gdzie się z tym udać.Halina

Dzień dobry Pani Halino,

Celem dalszej diagnostyki powinna Pani zostać zakwalifikowana do hospitalizacji w oddziale / klinice endokrynologii. Charakter zmiany wymaga szczegółowej diagnostyki hormonalnej, a po jej przeprowadzeniu najprawdopodobniej konieczne będzie leczenie operacyjne, ew. po odpowiednim przygotowaniu farmakologicznym - w przypadku zaistnienia takiej potrzeby.

Z poważaniem,

Marek Derkacz