Zmiana na palcu u nogi a ryzyko dny moczanowej

Witam. Dzisiaj zauwazylam cos dziwnego na mojej lewej nodze z boku malego palca cos mi wyroslo i jest to lekko widoczne w porownaniu do 2 nogi. Moj tata choruje na zwyrodnienie dna moczanowa i nikt inny z mojego rodzenstwa tego nie mial a ja jestem najmlodsza i boje sie ze moge to miec. Jakie jest prawdopodobienstwo ze mam to co tata a jesli nie to, to co to jest?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę wykonać badanie na poziom kwasu moczowego we krwi, ryzyko jest niskie, jeżeli zmiana nie boli to prawdopodobnie to nie jest dna. Zmianę musi obejrzeć lekarz, bez tego nie da się określić co to jest.

Pozdrawiam serdecznie