Zmiana na pięcie i bolesny pęcherz

Mam na piecie od lat zmianę. Lecze ja verrumalem i co 3 tygodnie wymrazam u dermatologa. Miałam wiele takich zabiegów i pierwszy raz zrobił mi się bardzo bolesny pęcherz z widoczna obwodka z krwi. Próbowałam go przebić i mimo ze nakulam w kilku miejscach nic nie wyleciało. Dziś próbowałam ponownie ale zrobił się tak twardy ze nie sposób go przebić igla. Czy to coś niepokojącego czy powinnam zostawić. Dodam ze absolutnie nie mogę stawać na nogę.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Nie należy przekłuwać pęcherzy - może dojść do nadkażenia bakteryjnego. Zalecam wizytę u lekarza dermatologa.