Zmiana o nieco obniżonym sygnale w obrazach T2-zależnych w stosunku do pozostałego miąższu
Witam Proszę o interpretację wyniku MR: W dolnym biegunie ślinianki przyusznej prawej widoczna jest zmiana o nieco obniżonym sygnale w obrazach T2-zależnych w stosunku do pozostałego miąższu i o wysokim sygnale w sekwencji STIR, wzmacniającym się po dożylnym podaniu SK. Wysokość guzka wynosi 9mm i średnica ok 5 mm.Węzły chłonne na szyi owalnego kształtu, jednorodna, wzmacniające się jednorodnie. Wnioski: guzek prawej ślinianki przyusznej. Czy to dosłownie oznacza nowotwór? Dziękuję Ania.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Każdy guzek jest nowotworem. Teraz najprawdopodobniej konieczne będzie usunięcie zmiany.
Pozdrawiam.