Zmiana owalna hypoechogeniczna dwukomorowa wychodząca poza torebkę nerki

Czy powinienem się niepokoić? Mężczyzna lat 50 Dzisiejszy wynik badania USGW, w dolnym biegunie nerki zmiana owalna hypoechogeniczna dwukomorowa, wychodząca poza torebkę nerki. W osi długiej 60 mm może odpowiadać obrazem torbieli. Co dalej z tym fantem robić?

skonsultować z urologiem. Wówczas zebrany wywiad i ocena zmiany pomogą zasugerować właściwe rozwiązanie. Bez paniki.