Liczne, rozsiane, drobne hypoechogeniczne ogniska w tarczycy

Witam. Niedawno wyczułem na szyi dwa guzki powyżej wcięcia tarczowego krtani, mniej więcej na poziomie kości gnykowej.USG szyi wykazało "widoczny hypoechogeniczny owalny węzeł chłonny o wym. 9x5 mm, bez uchwytnego unaczynienia; liczne rozsiane drobne hypoechogeniczne ogniska w tarczycy- obraz usg jak w zapaleniu autoimmunologicznym. Zmian ogniskowych w tarczycy nie dostrzega się." Jaka może być przyczyna powiększenia węzła? Można powiązać to z tarczycą? Czy odwiedzić też laryngologa? Pozdrawiam

- węzeł chłonny o wym. 9x5 mm nie jest powiększony, norma względna to wymiar do 10 mm w osi długiej
Można powiązać to z tarczycą?
- jeśli rzeczywiście tarczyca jest w stanie zapalnym (można to potwierdzić lub wykluczyć w badaniach laboratoryjnych) to takie węzły chłonne mogą być zmienione odczynowo
Czy odwiedzić też laryngologa?
- raczej w takim przypadku na początku endokrynologa