Widoczny hypoechogeniczny owalny węzeł chłonny

"W okolicy podbródkowej nieco na lewo od linii pośrodkowej widoczny hypoechogeniczny owalny węzeł chłonny o wym 9x5mm, bez uchwytnego unaczynienia (niepowiększony). Pozostałe węzły chłonne szyi również niepowiększone" Węzeł chłonny jest wyczuwalny przez skórę, co mnie niepokoi, nie czułem go wcześniej. dodam od siebie, że jest on umieszczony ok 1,5cm nad wcięciem tarczowym krtani . Czy mam powody do niepokoju?

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej jest to powiększony węzeł poinfekcyjny. Jeśli morfologia jest dobra, nie ma powodu do niepokoju. Sugeruje jeszcze kontrolę stomatologiczną, czy nie ma Pan chorych zębów.
Pozdrawiam