Zmiana plastrów na tabletki

Przez ostatni miesiąc stosowałam plastry antykoncepcyjne. Dziś odkleiłam ostatni - trzeci. Jednak z pewnych powodów nie chcę już ich stosować, tylko powrócić do pigułek. W związku z tym mam pytanie, kiedy powinnam wziąć pierwszą tabletkę? Czy po krwawieniu, które powinno wystąpić po odklejeniu ostatniego plastra, czy w innym czasie? Proszę o odpowiedź! Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna Pani skonsultować się ze swoim lekarzem w tej sprawie. Proszę poszukać też informacji w ulotce tabletek antykoncepcyjnych, które ma Pani zamiar stosować.

Pozdrawiam!