Zmiana rytmu wypróżnień - co to znaczy?

Witam serdecznie, mam pewien problem, z którym już nie wiem sama co mam robić i dokładnie nie wiem co mi dolega. Mam często zaparcia, mogę nawet nie robić przez tydzień, później znowuż zaczyna mnie strasznie boleć brzuch i latam non stop. To są takie biegunki na przemian z zaparciami, do tego jak to mnie złapie jest mi strasznie słabo. Nieraz już przez takie coś zemdlałam, mam to bardzo często, najgorsze jest to że brzuch tak strasznie boli a do tego się strasznie słabo robi, że nie ma się siły iść do łazienki. Dodam jeszcze, że robię takie jakby ołówkowate stolce.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Pana objawy nie są na tyle charakterystyczne, by mogły świadczyć o jakimś konkretnym stanie chorobowym. Są jednak na tyle niepokojące, że zdecydowanie wymagają dalszej diagnostyki, przy pomocy specjalisty gastroenterologa. Diagnostyka taka powinna obejmować zarówno wykonanie pełnego panelu badań laboratoryjnych jak i wykonanie badań endoskopowych. Proszę nie bagatelizować swoich objawów, ponieważ ich przyczyna może mieć poważne konsekwencje.