Zmiana skórna - co to jest?

Witam, od pewnego czasu, chyba już prawie roku mam na lewej ręce koło łokcia takie jakby znamię. Ma ono 4cm długości i 2,5cm szerokości, na samym początku pojawiło się takie zgrubienie skóry, coś w rodzaju grudki powstającej po ukąszeniu owada, ale potem przybiera to odcień czerwony lekko czerwony prawie różowy. Po pewnym czasie skóra w tym miejscu się łuszczy i pozostaje lekko brązowy odcień i wraca to do pierwotnego kształtu. Te cykle powtarzają się już kilka razy, miesiąc chyba cały cykl trwa. Te znamię nie boli czasem jak się łuszczy to swędzi, jego brzegi są takie w miarę regularne, choć podobne jest kształtem do Azji. Czy ono się powiększa to powiedzieć nie mogę, bo chyba nie, a nawet jeśli to nie zauważalnie. Co to może być? Czy to jest rak? Pyta pogrążona w strachu 17-sto letnia kobieta.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Na podstawie jedynie opisu, który nie oddaje w pełni ważnych informacji, nie da się postawić rozpoznania przez internet. Zmiana ta nie jest prawie na pewno nowotworowa. Jest to inna zmiana skórna o charakterze: grzybiczym? odczynowym? alergicznym? A może to np. łuszczyca.
Bez dokładnego zbadania nie uda się postawić rozpoznania.

Proponuję by zgłosiła się Pani do dermatologa, do którego nie jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. Oczywiście w związku z Pani niepełnoletnością musi się Pani tam udać z jednym z rodziców. Proszę nie bagatelizować tej sprawy i udać się do lekarza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.