Zmiana skórna na głowie u niemowlaka

Witam, Mój 6 miesięczny syn ma nietypową zmianę na skórze głowy, dokładnie w miejscu gdzie wytarły się włosy z tyłu głowy. Plamka jest czerwona, bez krostek, typowe zaczerwienienie skóry. Troszeczkę się zaczyna łuszczyć. Smaruję skórę syna kremem z lini Balneum, ale niestety to nie pomaga. Po nocy gdy dziecko wstaje ta zmiana jest jaśniejsza, niestety na dniu znowu bardziej czerwienieje. Dodam, że skóra dziecka na całym ciele nie ma ani jednej plamki, jest gładka. Kąpię też w oilatum baby.

Aleksander Ropielewski

Przykro mi, ale bez oceny zmiany skórnej nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi i jedyne co mogę doradzić to kontakt z dermatologiem.