Zmiana tabletek z 21 na 28dniowe

Zmieniłam ostatnio tabletki antykoncepcyjne z 21 na 28. Podczas 7-dniowej przerwy która zaczynała się zawsze w poniedziałek, dostawałam okres w piątek rano i trwał on do wtorku. Teraz jest mój pierwszy miesiąc z nowymi tabletkami, powinnam dostać okres w piątek i do tej pory go nie dostałam. To normalne? Czuję takie typowe spięcie macicy które miewam przed okresem, ale okresu jak nie było tak nie ma. A jutro zaczynam kolejne opakowanie. Czy w tym miesiącu go już nie dostanę? Co powinnam zrobić?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w razie gdyby krwawienie miesięczne nie wystąpiło i miała Pani dalsze obawy trzeba udać się do lekarza ginekologa celem wykonania badania oraz wyjaśnienia. Pozdrawiam.