Zmiana terminu wystąpienia miesiączki - jaką metodę zastosować?

Przyjmuję regularnie y*****. Dziś wypada 9. tabletka, więc za 2 tygodnie okres, który chcę przesunąć. Co lepsze? Przyjęcie dwóch opakowań z rzędu (tu pewnie wystąpią bóle brzucha, nabrzmiałe piersi itp.) czy nieprzyjmowanie 10. tabletki - teraz szybko wywołać okres i przerwę siedmiodniową, po której mogę zacząć już normalne przyjmowanie tabletek?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wydaje mi się, że bezpieczniej i lepiej będzie przyjąć dwa opakowania z rzędu. W obydwu z wymienionych możliwości istnieje nieco podwyższone ryzyko wystąpienia nieregularnych krwawień czy plamień, które mogą pokrzyżować plany uniknięcia krwawienia w danym okresie.

Pozdrawiam serdecznie!