W jaki sposób zmienić termin miesiączki?

Witam, chciałam się dowiedzieć czy jest możliwa zmiana terminu miesiączki. Stosuję lek 28-tabletkowy (26 aktywnych i 2 placebo). To jest moje pierwsze opakowanie tego typu tabletek, poprzednie miałam 21. Jestem w tej chwili na 22 aktywnej tabletce (poniedziałek), z tego wynika, iż okres powinnam dostać 26 dnia (piątek) a ja chciałabym, żeby okres zaczynał się w poniedziałek. W jaki sposób mogę przesunąć pierwszy dzień okresu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Myślę, że krwawienie z odstawienia może się zacząć nieco później niż wraz z wzięciem ostatniej tabletki. Może się ono nawet pojawić w poniedziałek. Proszę dokończyć bieżące opakowanie i zobaczyć kiedy wystąpi krwawienie. Gdyby wypadało w niepasujący Pani dzień, zawsze można skrócić lub wydłużyć (korzystającz z opakowania zapasowego) jedno z opakowań o wymaganą liczbę tabletek czynnych (tyle, ile dni chce Pani przesunąć krwawienie), wziąć tabletki placebo i zacząć kolejny blister.

Pozdrawiam serdecznie!