W jaki sposób zmienić tabletki antykoncepcyjne na plastry?

Witam. Od następnego tygodnia mam zacząć używać krążka dopochwowego Nuva Ring. Obecnie jestem na tabletkach antykoncepcyjnych Lespilus (28 tabletek, z czego 24 ze substancją czynną - tabletki różowe, oraz 4 tabletki placebo - białe). Od kiedy mam zacząć stosować krążek? Czy wtedy kiedy skończy mi się całe opakowanie tabletek i jakby zamieniam tabletki na krążek (tak jakbym zaczynała nowe opakowanie tabletek)? Czy może w ten dzień, kiedy dostanę okresu? A okresu zwykle dostaję po wzięciu 3 białej

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje założy następnego dnia po ostatniej tabletce i przez 7 dni stosować dodatkowe metody antykoncepcji niehormonalne