Zmiana w godzinach zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Wczoraj miałam pierwszy dzień cyklu, więc zaczęłam od jednej tabletki antykoncepcyjnej (moja pierwsza w życiu). Wzięłam ją o godzinie 23 mniej więcej. A dzisiaj niestety, ale musiałam wziąć ją już o godzinie 13, bo wieczorem nie będę mogła. czy będzie to miało jakiś wpływ na antykoncepcję? jak na razie pojawiły się skutki uboczne, jakimi są nudności. Czekam na odpowirź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana w godzinie przyjmowania tabletek nie będzie miała negatywnego wpływu na ich skuteczność. Jeśli to tylko możliwe proszę starać się unikać takich sytuacji. Tabletki powinny być przyjmowane mniej więcej o tej samej porze.

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Proszę kolejne tabletki przyjmować również o godzinie 13.