Zmiana wyglądy sromu po porodzie

Witam serdecznie, Mam pytanie,które nie daje mi spokoju.Od porodu minęło 3,5 roku.Od samego początku zauważyłam,że moja szparka sromowa nie wygląda tak jak przed porodem.Widać w niej jakby jakiś mięsień,nie wiem co to może być.Gdy byłam na kontroli Pani doktor powiedział mi,że muszę mieć pamiątkę po porodzie. Cwiczyłam mięsnie Kegla i nic nie pomogło,nadal to mam.Przy większym parciu zawsze się boję,że to coś wyjdzie.Czy w ogóle jest możliwość na drugie dziecko?Co mam zrobić? Z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości oceny opisanej przez Panią zmiany, co wyklucza możliwość postawienia jakiejkolwiek konkretnej diagnozy. Szczegóły powinna Pani zatem omówić ze specjalistą ginekologiem podczas najbliższej wizyty kontrolnej. Najprawdopodobniej opisana zmiana nie będzie jednak przeciwwskazaniem do zajścia w drugą ciążę.