Zmiany guzkowe do 8 mm i drobnoguzkowe lokalizujące się na przebiegu oskrzeli
Witam, gruźlica czy guz? Na wyniku badań z TK Hrct opi: W płacie górnym płuca lewego (seg. 1 2,3) widoczne są zmiany guzkowe do 8 mm i drobnoguzkowe lokalizujące się na przebiegu oskrzeli oraz drobne guzki centropłacikowe tworzące obraz początkującego drzewa. Guzkom w szczycie towarzyszą zmiany bliznowate z pociaganiem dystalnych oskrzeli.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Bardziej prawdopodobna gruźlica jednak mogą to być zmiany pozapalne. Konieczne jest wdrożenie dalszej diagnostyki.
Pozdrawiam.