Zmiany na policzkach

Witam, Czy możliwy jest trądzik ,który pojawia sie nagle tylko na policzkach,które są wtedy bardzo czerwone,wręcz piekące i znika sam po dwóch dniach ,czy to bardziej wysypka uczuleniowa?Mam nietolerancje na jajka i inne ,czy mogą one powodować taki stan?

Dzień dobry,

Opisywane przez Panią zmiany mogą świadczyć trądziku różowatym, który pierwotnie obejmuje środkową część twarzy i charakteryzuje się rumieniem. Natomiast istnieje prawdopodobieństwo, że objawy są reakcją na alergie. Proszę zgłosić się do lekarza aby postawić rozpoznanie i móc wdrążyć leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.