Zmiany ogniskowe w płacie wątroby

Witam! Moj tato mial 11 09 tk, ktore wykazalo zmiany ogniskowe <15 mm w prawym placie, chirurg kazal zrobic jeszcze rezonans i jego wynik jest taki w watrobie kilkanascie ognisk bezsygnalowych z wzmacniajaca sie otoczka, 2 najwieksze sasiaduja bezposr.w 7 segmencie o wielkosci 18 mm, nastepne w segmencie 8,6i 4a. czy to kwalifikuje sie do operacji watroby?Czy te ogniska sa w roznych platach, czy w jednym, co te segmenty znacza?Bo w tk bylo ze w prawym a rezonansie nic o tym nie ma?Dziekuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Różnica w nazewnictwie wynika ze współistniejących podziałów anatomicznych. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o metodzie leczenia.