Zmiany pęcherzykowe na skóze

Od około półtora tygodnia na mojej skórze pojawiają się i znikają małe grupki pęcherzyków. Występują one na dłoniach (całe, tj. wewnętrzna i zewnętrzna część oraz między/na palcach) i przedramionach (wewnętrzna część). Te drobne pęcherzyki pojawią się pojedynczo lub grupami - po 6-8 pęcherzyków. Mam je każdego dnia w innym miejscu, w środku można zauważyć małą czarną kropkę, nie wydobywa się z nich żadna ciecz. Ponadto, swędzą mnie uda. Co to jest? Czy należy bezzwłocznie udać się do lekarza?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmiany skórnej nie jestem w stanie Pani pomóc. Konieczne jest badanie przedmiotowe, dlatego doradzam kontakt z dermatologiem.