Zmiany skórne a gronkowiec

U mojego 6mies synka wyskakują krostki w okolicach główki, są one czerwone i ropne.Niektóre bardziej a niektóre mniej. Też troszkę miał pęcherzyków ropnych pod języczkiem.Byłam u lekarzy i stwierdzili gronkowca i dostał antybiotyk który nie zadziałał.Następnie stwierdzono gorączkę bostońską, podczas podawania leków ustąpiło i zaczęło mu to schodzić ale gdy już skończył brać leki to po trzech dniach spokoju wszystko wróciło.Co to może być?W morfologi wyszły zawyżone eozynofile 13,4% a norma 5,0%

Renata GrzechociĹska

Witam.
Podwyższony poziom eozynofili może świadczyć o infekcji bakteryjnej, pasożytniczej, alergii. Jeżeli stan dziecka w dalszym ciągu nie uległ poprawie proszę się ponownie zgłosić do pediatry lub specjalisty chorób zakaźnych.
Pozdrawiam