Zmiany trądzikowe na plecach i klatce piersiowej u 19-letniej osoby

Mam problem z trądzikiem. Ogólnie pojawił sie na klatce piersiowej i na plecach i buzi. Byłem u dermatologa który polecil mi maść bezacne, antybiotyk tetralysal i jeszcze jedna maść której nazwy nei pamiętam. Po miesiącu trądzik zszedł z twarzy lecz zostało bardzo dużo krwisto-ropnych na plecach i klatce. Jest ich naprawde dużo. Są jakieś sposoby na pozbycie sie ich ? (dbam o higiene itp) Proszę o pomoc

Jeśli trądzik u Pana trwa kilka lat i ma podłoże genetyczne to może warto zastosować terapię retinoidami , która w 80% gwarantuje wyleczenie. Innym rozwiązaniem jest pobranie wymazy z ropnej zmiany i w razie wykrycia bakterii zrobić autoszczepionkę.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska