Zmiany trądzikowe na plecach i klatce piersiowej u 19-letniej osoby

Mam problem z trądzikiem. Ogólnie pojawił sie na klatce piersiowej i na plecach i buzi. Byłem u dermatologa który polecil mi maść bezacne, antybiotyk tetralysal i jeszcze jedna maść której nazwy nei pamiętam. Po miesiącu trądzik zszedł z twarzy lecz zostało bardzo dużo krwisto-ropnych na plecach i klatce. Jest ich naprawde dużo. Są jakieś sposoby na pozbycie sie ich ? (dbam o higiene itp) Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Jeśli trądzik u Pana trwa kilka lat i ma podłoże genetyczne to może warto zastosować terapię retinoidami , która w 80% gwarantuje wyleczenie. Innym rozwiązaniem jest pobranie wymazy z ropnej zmiany i w razie wykrycia bakterii zrobić autoszczepionkę.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy