Zmiany w kręgosłupie a tępy ból w odcinku lędźwiowym

Witam odebrałam wynik rtg kregoslupa o to opis"cechy lewostronnej skoliozy w odcinku L-S kregoslupa z współistniejąca niewielka rotacja.Zmiany przeciążeniowe widoczne w postaci podeschnięte w stawach m-k L3/L4/5/S1.Na wysokości trzonu kregoslupa S1 widoczne zmiany mogące sugerować zaburzenie budowy łuku tylnego S1 po prawej stronie.Moje pytanie brzmi czy te zmiany w kręgosłupie mogą powodować tępy bol w odcinku lędźwiowym ,promieniujący do podbrzusza? co zrobić żeby pozbyć sie bólu?pozdrawiam

Proszę udać się na konsultację do ortopedy.
Nie leczy się wyniku a pacjenta.
W diagnostyce ważna jest korelacja pomiędzy zmianami stwierdzanymi w badaniu rtg, zgłaszanymi dolegliwościami i wynikiem badania przedmiotowego.
specjalista pokieruje dalszym postępowaniem.