Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych

zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych Th 12/L1-L5/S1w postaci ich częściowej dehydratacji oraz centralnych wypuklin pierścieni włóknistych 2-4 mm powod. nieznaczny ucisk na worek oponowy i um. zwęż. otworów międzykr. WypuklinieL4/5 towarzyszypęknięcie pers. włókn. Na poziomie S2 po str pr torbiel Tarlova 7mm. Stwierdza się wielopoziomową, umiark. nasiloną osteofitozę krawędź. trzonów oraz szpikowe odczyny zwyrodn. w trzonach kilku kręgów.Spł lordozy lędź. Obraz ogona Końskiego prawidł.

Oj należy zacząć dbać o ten kręgosłup. Już okres męczenia go należy zakończyć. Niestety wady postawy, brak regularnych ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe dał obraz, jaki jest. Czas znaleźć mądrego rehabilitanta i na nowo zacząć zapobiegać. Jest Pani młodą osobą i nie wypada przyznawać się do takiego stanu kręgosłupa. Zalecam konsultację w celu wdrożenia zestawu ćwiczeń, zmiany nawyków.