Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzeń na przednich krawędziach trzonów

Witam, Mąż dziś odebrał RTG: zmiany zwyr. w postaci zaostrzeń zwyrodn. na przednich krawędziach trzonów. Zwapnienia w wiązadle podłużnym przednim na poziomie C5/6. Stawy barkowe: w tkankach miękkich okolicy guzka większego k. ramiennej prawej drobny wysycony cień częściowo rzutujący się na guzek większy-może odpowiadać cechom p.h.s. Sklerotyzacja między guzkiem większym a głową p i l kości ramiennej jako wyraz zmian zwyr. Proszę o wyjaśnienie zwłaszcza co oznacza ten cień oraz p.h.s. Martwię się

Wyniki badań obrazowych odnosi się do badania fizykalnego i wywiadu. W innym przypadku jest to tylko opinia neurologa na temat obrazu który widzi na monitorze komputera.