Zmniejszenie lordozy szyjnej z rotacją kręgów w stronę prawą

We wrześniu 2013 byłem na rezonansie magnetycznym: Zmniejszenie lordozy szyjnej z rotacją kręgów w stronę prawą. Na poziomie C3/C4 oraz Th2/Th3 niewielkie tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego bez cech istotnej stenozy. Poza tym obraz MR odcinka szyjnego bez zmian. Wysokości i sygnał trzonów i krążków międzykręgowych prawidłowe. Zarysy kanału kręgowego gładkie, brak cech kompresji oponowej lub korzeniowej. Sygnał rdzenia w normie. Rehabilitacja pomoże przy uwypukleniach czy jedynie operacja?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że po takim czasie konieczne jest powtórzenie badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.