Zmniejszenie żołądka przy dnie moczanowej

Witam mam 38 lat , ostatnio zdiagnozowany u mnie dne moczowa , odmkilku lat zmagań się z problemami kręgosłupa. Po ostatniej cviazy ogromnie przytylam i od 5 lat próbuje schudnąć jednak wyniki są marne . moje BMI wynosi 33,2 na dzień dzisiejszy . Jednak czasami waga jest wyższa . Moje pytanie brzmi czy kwalifikowana bym się domoperacji zmniejszenia żołądka lub założenia baypasow?

Dzień dobry, najpierw musiałaby Pani skorzystać z poradni dietetycznej. Skierowanie można uzyskać od lekarza rodzinnego. Jeśli leczenie dietą nie przyniesie odpowiednich rezultatów, można starać sie o skierowanie do bariatry. Podejrzewam jednak, że oczekwanie do poradni jest dość długotrwałe. Możliwe też, że opieka dietetyczna na nfz sprowadzi się do ogólnych porad i przykładowej diety. Najlepszym rozwiazaniem byłoby stosowanie diety ułożonej specjalnie dla Pani, uwzględniającej preferencje pokarmowe, choroby i nietolerancje. Zdrowa dieta jest różnorodna, zawiera optymalną ilość kalorii i składników pokarmowych, Największym błędem przy odchudzaniu jest głodowanie, diety jednostronne i stosowanie suplementów na odchudzanie bez wprowadzenia zmian w nawykach żywieniowych. Bo to one są podstawą sukcesu. O suplementach słów kilka http://zdrowadieta.szczecin.pl/tag/suplementy/