Jaką dietę stosować aby zmniejszyć wagę w wieku 32 lat?

Proszę mi napisać co mam jeść żeby schudnąć mam 32lata i ważę 92 kilo a mam 175 wzrostu

Proszę kierować się piramidą zdrowego żywienia. Proponuję kaloryczność diety około 1500 kcal netto. Jest to jednak teoria. W praktyce kaloryczność zależy nie tylko od wzrostu, masy ciała i wieku, ale również od codziennej aktywności, czyli rodzaju wykonywanej pracy, obowiązków w domu i dodatkowego wysiłku fizycznego podczas uprawiania sportu. Znaczenie mają również: temperatura na zewnątrz, stresy, zaburzenia hormonalne powiązane np. z insulinoopornością, cukrzycą, wydolnością tarczycy. Na przykład niedoczynność tarczycy spowalnia przemianę materii i wtedy optymalna kaloryczność będzie prawdopodobnie niższa. Dlatego trudno za pomocą internetu proponować jadłospis. Ważne są też preferencje pokarmowe, potencjalne nietolerancje pokarmowe, niedobory mineralne i witaminowe. Ideałem byłoby skorzystać z opieki dietetycznej specjalisty. W innym przypadku można poszukać w zasobach internetu gotowe jadłospisy z kalorycznością 1500 kcal. Prawidłowo ułożona dieta powinna zaspakajać głód i jednocześnie powodować utratę tkanki tłuszczowej. Piramida zdrowego żywienia tu: http://zdrowadieta.szczecin.pl/nowa-piramida-zdrowego-zywienia/