Odchudzanie i stosowanie diety 1400 kcal a zatrzymanie wagi

Witam, od 21.10.2013 r. do końca lutego 2014 r. stosowałam dietę1400-1500 kcal. Przez pierwsze 2 mies. schudłam ok 5 kg. Potem waga stanęła wiec podwyższałam kaloryczność posiłków co tydzień o 100 kcal aż doszłam do pułapu 1800kcal i potem znowu wróciłam do kaloryczności 1400 ale teraz nic nie chudnę.Tu moje pytanie co robię źle, że nie mogę jeszcze zrzucić ani kilograma? Dodam, że przestałam ćwiczyć ze względu na to że teraz pracuje w sklepie i nie mam ani czasu ani sił na późniejsze ćwiczenia.

Witam, aby powiedzieć co robi Pani źle musiałabym znać pory spożywania przez Panią posiłków oraz ich skład. Bardzo ważna jest ilość białka, tłuszczów i węglowodanów a nie sama kaloryczność.
Fakt, iż waga stanęła jest typowy, wymaga to cierpliwości, powinna Pani stosować zdrową dietę o obniżonej kaloryczności i nie ważyć się za często. Polecam mierzyć się miarą raz w miesiącu: talia, biodra, udo, biceps i porównywać wyniki. Poza tym aktywność fizyczna przyspiesza przemianę materii, poprawia samopoczucie, sylwetkę i chroni przed efektem jojo. W związku z tym powinna Pani wrócić do regularnej aktywności np. po pracy i w wolne dni. Oczywiście nie musi być to codziennie, ale dobrze byłoby tak przeorganizować dzień aby znalazł się czas na trochę ruchu. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie odnoście tego co robi Pani źle ponieważ nie wiem jak wygląda Pani dieta. Musiałaby poznać rozkład posiłków i co pani zjada. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można wysłać do mnie na maila przykładowy jadłospis z godzinami posiłków. Ja przeanalizuję i wskaże ewentualne błędy. Należy zwrócić uwagę nie tylko na kaloryczność diety ale i na odpowiednią podaż składników odżywczych. Aktywność fizyczna również jest bardzo ważna więc jak znajdzie Pani chwilkę czasu to warto wykorzystać ją na ruch. Zatrzymanie wagi jest dość częstym przypadkiem i proszę być cierpliwą i dalej zdrowo się odżywiać a kilogramy znów zaczną spadać.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

proponuję spróbować zastosować dietę o obniżonej kaloryczności przez kilka tygodni,
następnie po obniżeniu wagi podwyższyć kaloryczność, aby ustabilizować wagę
potem znowu spróbować :) powodzenia