Znacznie spóźniający się okres, gęsty biały śluz z pochwy i plamienia

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 27 listopada, moje cykle nie zawsze były regularne ale obecnie okres opóźnia się o ok 25 dni, tak dużego opóźnienia nigdy nie miałam raczej. Robiłam dwa testy (ostatni ok 2 tyg temu)- oba negatywne. Przez cały czas miałam gęsty, biały śluz a od wczoraj mam plamienia, przejawia się krew ale nie można tego nazwać okresem. Zapisałam się do lekarza ale dopiero za miesiąc. Czy możliwe że jestem w ciąży a testy wyszły negatywne? Czy może to coś innego jest przyczyną ?

Witam! Jeśli dwa testy ciążowe dały wynik negatywny w terminie spodziewanej miesiączki prawdopodobieństwo ciąży jest praktycznie równe zeru. Opóźnienie menstruacji może wiązać się z bardzo wieloma przyczynami. Do najczęstszych z nich należą wahania hormonalne, stres, przemęczenie, infekcje oraz stany zapalne narządu rodnego.