Znamię na skórze u 18-letniej osoby

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem na swoich plecach jakieś znamie nie wiem dokładnie co to jest. Tu przesyłam zdjęcie http://i60.tinypic.com/2dljkh4.jpg. Dodam że w wieku 9 lub 10 lat spaliłem się na słońcu i od tamtego czasu mam dużo piegów na górnej części pleców
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Czym są piegi?

Są przyczyną kompleksów, chociaż wiele kobiet traktuje je jako swój największy atut. Piegi - bo o nich mowa mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem. A czym tak naprawdę są piegi? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

W celu postawienia trafnej diagnozy należy zbadać opisywaną zmianę skórną u dermatologa. Lekarz zaleci Panu odpowiednie postępowanie i leczenie.

0

Trudno diagnozować takie zmiany na zdjęciu , najprawdopodobniej jest to przebarwienie . Jeśli zmiana się nie powiększa i nie swędzi to można uznać ją za łagodną. Najbardziej wiarygodnym badaniem w tej sytuacji jest badanie wideodermatoskopowe.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy