Zniekształcona klatka piersiowa i ucisk na organy wewnętrzne

Witam, mam pilne pytanie, potrzebuje natychmiastowego kontaktu z najlepszym specjalistą od takiej choroby! 14-letnia dziewczynka ma zniekształcone i zdeformowane ciało, klatkę piersiową, kręgosłup bardzo wykrzywiony! Wczoraj trafiła do szpitala i z powodu różnego typu ucisków na organy wewnętrzne, nie może oddychać. :( W tej chwili ma problem z wydalaniem z organizmu dwutlenku węgla. Lekarze tutejsi dają jej tydzień życia! Proszę o pomoc jak najszybszą.

Witam!

Niestety nie wskazał Pan dokładnej przyczyny choroby. Sytuacja pacjentki na pewno jest poważna, jednakże żeby mówić o możliwościach terapeutycznych należy poznać całość obrazu klinicznego, a tym dysponuje lekarz prowadzący. Na podstawie opisu można przypuszczać, że obecnie głównym problemem jest niewydolność oddechowa. W związku z tym na pewno wdrożone jest odpowiednie leczenie zachowawcze. Biorąc pod uwagę opis wydaje się, że konieczne może być leczenie operacyjne, które pomoże odbarczyć uciskane narządy m.in. płuca. Proponuję porozmawiać z lekarzem prowadzącym na temat możliwości leczenia, na pewno przedstawi wszystkie możliwe opcje oraz odpowie na nurtujące Pana pytania.

Pozdrawiam serdecznie!